دوشنبه 9 آذر 1394 - Monday, November 30, 2015
معضل معلمان چندپایه‎ای با وجود نیروی مازاد در آموزش و پرورش مازندرانکدام جمله نامه رهبری میان «کاربران عربی» بازتاب بیشتری یافت؟می خواهید داعش را شکست دهید؟ رد پول را دنبال کنیدآمریکا ستیزی از اهداف انقلاب نبودتکمیل شبکه ترانزیتی راه‌آهن‌های آسیایی‌‌ در ایراناعلام زمان ثبت نام داوطلبان نمایندگی مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامیآمانو و بازی بی حاصل با مسایل گذشتهزنگ خطر برای وزنه برداری ایرانچرا زنان دست به خشونت می زنند؟ایرانی ها در اربعین امسال، هم زائر هم خدمتگزار زائراننهم آذر در آینه تاریخ معاصر ایراندرمان جدید واریس نخستین بار درجهاناجرای طرح مطالعات ماهیان خاویاری و اسب اصیل ترکمنبازتاب نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان غربی در رسانه های خارجیآیا افسردگی فصلی درمان دارد؟ریش های عجیب و غریبی که به تازگی مد شده اند+تصاویراینجا قبرستان وادی الاسلام است+تصاویرحواشی هفدهمین دادگاه بابک زنجانیبهترین‌های آسیا انتخاب شدندسیاست رئیس‌جمهور آینده آمریکا در قبال روسیه چه خواهد بود؟
تاریخ :1391/09/20 8:07 AM
برگزاری کارگاه آموزشی چگونگی استفاده از کودهای نانو
مدیرجهادکشاورزی بابل گفت،استفاده از فناوری نانو برای حل چالش های موجود در حوزه آب و خاك از جمله كشاورزی و محیط زیست بسیار موثر است.
به گزارش بصیرآنلاین، مهندس مسعود غلامی  درحاشیه برگزاری نخستین دوره های آموزشی در باره چگونگی استفاده از كودهای نانو در كشتزارها و باغ ها که باحضورتولیدكنندگان بخش كشاورزی و روئسای مراكز جهاد كشاورزی این شهرستان برگزارشد، درجمع خبرنگاران رسانه بابیان اینکه، استفاده از فناوری نانو برای حل چا لش های موجود در حوزه آب و خاك از جمله كشاورزی و محیط زیست بسیار موثر است ، بیان داشت : امیدواریم با استفاده فراگیر كشاورزان از محصول نانو ، شاهد جهش اقتصادی در تولیدات باشیم.
وی همچنین درادامه تصریح کرد: افزایش بهره وری ، اصلاح بافت خاك و كاهش آلودگی آب های زیرزمینی ، افزایش متابولیسم گیاهان و جذب بیشتر و موثرتر عناصر و كودهای اصلی ، كاهش آلودگی ناشی از مصرف بی رویه كود شیمیائی و مصرف بهینه كودها هم از دیگر مزیت های استفاده از فناوری نانو در بخش كشاورزی است.
غلامی بااشاره به اینکه، كودهای نانویی تركیبی از مواد معدنی مورد نیاز گیاه اعم از مس ، روی ، منگنز و بویژه آهن است ، گفت : خاصیت نانویی موجود در این كود پدیده فتوسنتز گیاه را تا 12برابر افزایش می دهد و از این طریق محصولی با دستكم 20 درصد افزایش تولید می كند و سبب كاهش میزان ضایعات می شود.
مدیرجهادکشاورزی بابل درادامه، افزایش تولید در واحد سطح ، افزایش كیفیت و جلوگیری از ریزش محصول و كاهش ضایعات راازجمله مزیت های استفاده از كودهای نانویی برشمرد.
مهندس غلامی خاطرنشان کرد: در این كارگاه آموزشی شركت كنندگان با فناوری نانو به عنوان یكی از پویاترین و پیشرفته ترین علوم موجود كه سبب بالابردن حاصلخیزی خاك و همچنین افزایش عملكرد كیفی و كمی محصول می شود ، آشنا شدند.
مدیرجهادکشاورزی بابل: نخستین دوره آموزشی در این زمینه هفته پیش با شركت 50 تن از تولیدكنندگان بخش كشاورزی و رئیسان مراكز جهاد كشاورزی شهرستان برگزار شد.
نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2015 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.