جمعه 28 شهريور 1393 - Friday, September 19, 2014
 • صفحه اصلی
 • سیاست
 • فرهنگ و هنر
 • ورزشی
 • دانش
 • تصویری
 • آرشیو
 • پیوندها
 • تماس با ما
 • شورا تمام ايام هفته پاسخگوي مردم خواهد بود4 دستیار نهایی حمید درخشان را بشناسیدجایگزین روغن پالم مشخص شدبیمه‌نامه‌ها ی خود را از دفاتر غیرمجاز خریداری نکنیدواکنش روحانی به اظهارات هاشمیمتادون اشتباهی، جان دختر 8 ساله را گرفتبرگزاری بیش از 3600 برنامه فرهنگی در هفته دفاع مقدسمازندران در تصرف زباله‌هامردی که «خبر» را از دغدغه‌هایش بی‌خبر گذاشتوبگاه حزب کارگزاران راه اندازی می‌شود/ قوچانی، کرباسچی و لیلاز از گردانندگان اصلیشعارهای اعلام شده در سالجاری ازسوی رهبرمعظم انقلاب امکان تحقق داردروندتاراج سرمایه های ملی و تغییر کاربری اراضی کشاورزی باید متوقف شودروحانی به نیویورک می رودرای دادگاه بین المللی به نفع ایران/ شرکت فرانسوی محکوم شدراه‌اندازی پایگاه اینترنتی زیارتگاه های اسلامیکسری یک هزار و 500 میلیارد تومانی بودجه دانشگاه هانگهداری 342 اثر در گنجینه اهدایی رهبر انقلاب به آستان قدس رضویقلاب هایی که برق صید می کنندحرمت شکنی صهیونیست ها در مسجد الاقصیتحقق وعده های روحانی از نگاه کارشناسان
  تاریخ :1389/10/08 11:29 PM
  قصه هایی از امام حسین (ع) برای کودکان
  پدر ادبیات کودک و نوجوان ایران که در دو اثر ماندگار «قصه‌های قرآن» و «قصه‌های جهارده معصوم» را در کارنامه خود به یادگار گذاشته است، در معرفی پنجمین ستاره آسمان امامت و ولایت که خونش تضمین کننده دین جدش شد، هشت قصه روایت می کند.

  استاد مهدی آذریزدی مانند هر شیعه امیرالمومنین علی (ع)، ارادت خود به امام حسین (ع) مظهر آزادگی و شرافت را با برشمرن محبت او و بردادرش حسن بن علی (ع) در دل پیامبر آغاز می کند.

  وی داستان امام حسین (ع) را از روایت عزیزی در جان و دل پیامبر خاتم آغاز می کند و با معرفی مروت و جوانمردی آن امام همام ادامه می دهد.

  بخش پنجم کتاب «قصه های خوب برای بچه های خوب» که به سیره زندگی اباعبدالله الحسین (ع) اختصاص دارد؛ با قصه عزیزان پیامبر آغاز می شود و پایان این قصه حدیت جاوید پیامبر است که «هر کس آنان را دوست بدارد، مرا دوست داشته و هرکس ایشان را دشمن دارد مرا دشمن داشته است.»

  آذریزدی فرازهایی از سیره زندگی امام حسین(ع) را با عناوینی از جمله رخت عید، آشتی و دلجویی، بنیاد مهر، حق و حقدار، دستاویز بخشش، جواب متناسب و پیاده در سفر حج با زبان قصه برای کودکان روایت می کند.

  این نویسنده کودک و نوجوان تیزهوشی و زمان سنجی حضرت سیدالشهدا (ع) و همراهی با جانبان حق و مظلومین را به خوبی در این قصه ها روایت می کند و کودکان و نوجوانان را آرام آرام باتصوصری به مرتبه درک واقعه کربلا می کشاند.

  وی همچنین در برخی از این قصه ها نقل های مختلف تاریخی از یک خبر یا حدیث در مورد امام حسین (ع) را نیز بیان کرده است.

  استاد آذریزدی که بعد از وفاتش در حسینیه دفن شد و همیشه از خاطره اذان گویی در دوران کودکی اش با حلاوت یاد می کرد، برای نگارش این هشت قصه از منابعی همچون اعلام الوری، جلاءالعیون، منتهی الامال، عین الحیوة، تاریخ عمادزاده، ارشاد مفید، صلح امام حسن (ع) و ... سود جسته است.
  مرکز خیریهابرپروجکت - مرکز دانلود تحقیق دانشجویی
  مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
  محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
  شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
  محل تبلیغات شما
  نظرات شما
  + نظردهید
  Design By : BasirOnline Programming Group
  Copyright © 2014 BasirOnline website. All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.