يکشنبه 2 آبان 1395 - Sunday, October 23, 2016
گزارش احمد شهید در راستای اهداف سیاسی برخی کشورهای خاص استاکسیر دولت یازدهم برای ترمیم سرمایه اجتماعیچرایی سفر وزیر دفاع آمریکا به عراقثبت جهانی راهپیمایی اربعین حسینی به طور جدی در دستور کار قرار داردافشاگری‌های اکبر عبدی در یک برنامه تلویزیونیروایتی از زندگانی نور چشمی امام خمینی(ره)جنجال‌ساز شدن سفر مریم منصف به ایرانرفع لکنت زبان کودکان؛ چگونه؟اگر زیاد عرق می‌کنید؛ احتمالا به یکی از این بیماری‌ها مبتلا هستیدافزایش عیدی کارمندان دولت منتفی استمرگبارترین باکتری هایی که در کیف های زنانه زندگی می‌کنند!کشف اجرامی اسرارآمیز در آسمانایران باید وارد پرونده‌سازی علیه جنایات آمریکا شودشدت گرفتن حفاری صهیونیست ها در مسجدالاقصیتصویب قانون ضد مشروبات الکلی در مجلس عراقبهبود کیفیت نان در گرو چیست؟«دعوتنامه» به تدوین رسیددلیل نبود برخی از موسسات غیرانتفاعی در لیست سطح بندی چیست؟انتظارات جامعه فرهنگیان از وزیر احتمالی آموزش و پرورشپلمب کلینیک ولی عصر(ع) بندرعباس
تاریخ :1389/10/08 11:29 PM
قصه هایی از امام حسین (ع) برای کودکان
پدر ادبیات کودک و نوجوان ایران که در دو اثر ماندگار «قصه‌های قرآن» و «قصه‌های جهارده معصوم» را در کارنامه خود به یادگار گذاشته است، در معرفی پنجمین ستاره آسمان امامت و ولایت که خونش تضمین کننده دین جدش شد، هشت قصه روایت می کند.

استاد مهدی آذریزدی مانند هر شیعه امیرالمومنین علی (ع)، ارادت خود به امام حسین (ع) مظهر آزادگی و شرافت را با برشمرن محبت او و بردادرش حسن بن علی (ع) در دل پیامبر آغاز می کند.

وی داستان امام حسین (ع) را از روایت عزیزی در جان و دل پیامبر خاتم آغاز می کند و با معرفی مروت و جوانمردی آن امام همام ادامه می دهد.

بخش پنجم کتاب «قصه های خوب برای بچه های خوب» که به سیره زندگی اباعبدالله الحسین (ع) اختصاص دارد؛ با قصه عزیزان پیامبر آغاز می شود و پایان این قصه حدیت جاوید پیامبر است که «هر کس آنان را دوست بدارد، مرا دوست داشته و هرکس ایشان را دشمن دارد مرا دشمن داشته است.»

آذریزدی فرازهایی از سیره زندگی امام حسین(ع) را با عناوینی از جمله رخت عید، آشتی و دلجویی، بنیاد مهر، حق و حقدار، دستاویز بخشش، جواب متناسب و پیاده در سفر حج با زبان قصه برای کودکان روایت می کند.

این نویسنده کودک و نوجوان تیزهوشی و زمان سنجی حضرت سیدالشهدا (ع) و همراهی با جانبان حق و مظلومین را به خوبی در این قصه ها روایت می کند و کودکان و نوجوانان را آرام آرام باتصوصری به مرتبه درک واقعه کربلا می کشاند.

وی همچنین در برخی از این قصه ها نقل های مختلف تاریخی از یک خبر یا حدیث در مورد امام حسین (ع) را نیز بیان کرده است.

استاد آذریزدی که بعد از وفاتش در حسینیه دفن شد و همیشه از خاطره اذان گویی در دوران کودکی اش با حلاوت یاد می کرد، برای نگارش این هشت قصه از منابعی همچون اعلام الوری، جلاءالعیون، منتهی الامال، عین الحیوة، تاریخ عمادزاده، ارشاد مفید، صلح امام حسن (ع) و ... سود جسته است.
نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2016 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.