شنبه 2 خرداد 1394 - Saturday, May 23, 2015
در دفاع از جمهوری اسلامی مقتدرپست‌هایی که به احترام شهدای غواص منتشر شد+تصاویرگوینده پیشکسوت و توانای رادیو درگذشتآمل میزبان مسابقات تنیس جایزه بزرگ زنان ایرانجاده گنج افروز به بابلکنار باز هم قربانی گرفتملاحظات راهبردی تهران در گفت و گوهای هسته ییخروجی مذاکرات، گشایش برای ملت و عزت و اقتدار استناکام ماندن طرح حمله عربستان به 'کشتی نجات'دوم خرداد در آینه تاریخ معاصر ایراناوباما مصوبه لزوم بازبینی توافق هسته ای ایران توسط کنگره را امضا کردپناهجویان ایرانی استرالیا، از چاله به چاه افتادندبه زودی علیه تکفیری ها بسیج عمومی اعلام می کنیمحضور 94 مقام بلند پایه دولت تدبیر و امید در 37 شهرکاهش وزن با 3 تغییر کوچک در رژیم غذاییخوراکی های مفید و مضر برای سردمزاج‌هافروش خاک زراعی به چه قیمت؟!برگزاري مسابقات قرآن برگ زريني در تاريخ ايران اسلامي محسوب مي‌شود"ایران" عملیات تروریستی در استان "قطیف" عربستان را شدیدا محکوم کرددست جریانات تکفیری به خون مسلمانان آغشته است/ ایران "امپراطور گرا" نیستکربلای چهار در شبکه‌های اجتماعی
تاریخ :1389/10/08 11:29 PM
قصه هایی از امام حسین (ع) برای کودکان
پدر ادبیات کودک و نوجوان ایران که در دو اثر ماندگار «قصه‌های قرآن» و «قصه‌های جهارده معصوم» را در کارنامه خود به یادگار گذاشته است، در معرفی پنجمین ستاره آسمان امامت و ولایت که خونش تضمین کننده دین جدش شد، هشت قصه روایت می کند.

استاد مهدی آذریزدی مانند هر شیعه امیرالمومنین علی (ع)، ارادت خود به امام حسین (ع) مظهر آزادگی و شرافت را با برشمرن محبت او و بردادرش حسن بن علی (ع) در دل پیامبر آغاز می کند.

وی داستان امام حسین (ع) را از روایت عزیزی در جان و دل پیامبر خاتم آغاز می کند و با معرفی مروت و جوانمردی آن امام همام ادامه می دهد.

بخش پنجم کتاب «قصه های خوب برای بچه های خوب» که به سیره زندگی اباعبدالله الحسین (ع) اختصاص دارد؛ با قصه عزیزان پیامبر آغاز می شود و پایان این قصه حدیت جاوید پیامبر است که «هر کس آنان را دوست بدارد، مرا دوست داشته و هرکس ایشان را دشمن دارد مرا دشمن داشته است.»

آذریزدی فرازهایی از سیره زندگی امام حسین(ع) را با عناوینی از جمله رخت عید، آشتی و دلجویی، بنیاد مهر، حق و حقدار، دستاویز بخشش، جواب متناسب و پیاده در سفر حج با زبان قصه برای کودکان روایت می کند.

این نویسنده کودک و نوجوان تیزهوشی و زمان سنجی حضرت سیدالشهدا (ع) و همراهی با جانبان حق و مظلومین را به خوبی در این قصه ها روایت می کند و کودکان و نوجوانان را آرام آرام باتصوصری به مرتبه درک واقعه کربلا می کشاند.

وی همچنین در برخی از این قصه ها نقل های مختلف تاریخی از یک خبر یا حدیث در مورد امام حسین (ع) را نیز بیان کرده است.

استاد آذریزدی که بعد از وفاتش در حسینیه دفن شد و همیشه از خاطره اذان گویی در دوران کودکی اش با حلاوت یاد می کرد، برای نگارش این هشت قصه از منابعی همچون اعلام الوری، جلاءالعیون، منتهی الامال، عین الحیوة، تاریخ عمادزاده، ارشاد مفید، صلح امام حسن (ع) و ... سود جسته است.
نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2015 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.