شنبه 3 آبان 1393 - Saturday, October 25, 2014
 • صفحه اصلی
 • سیاست
 • فرهنگ و هنر
 • ورزشی
 • دانش
 • تصویری
 • آرشیو
 • پیوندها
 • تماس با ما
 • محرم ماه تحریم ها و تکریم ها!وداع ملت با یار امام و رهبریمنطقه بندی جدید دانشگاه های سراسر کشورگزیده ای از سرمقاله روزنامه های پنجشنبهمهمترین عناوین روزنامه های پنجشنبهنتیجه هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبالفرار اسپانسرها از پردرآمدترین ورزش کشورکفاشیان عمل تخریب فوتبال را تکمیل کردصفحه اول روزنامه‌های پنجشنبهبرای توافق دائم قدم‌های خوبی برداشته شده، اما کمتر از انتظار ما استاخبار ویژه روزنامه های پنجشنبهنکوداشت مرحوم آیت الله ایازی و دو یادگار سرافرازش!آغاز مراسم تشییع پیکر آیت‌الله مهدوی کنیحجازی شهردار قائمشهر شدمصالح کشور نباید در دست سیاست‌گذاران خارجی باشدپروژه صد روزه صد دقیقه ای به گل نشست + تصاویرپیام نماينده ولي فقيه و استاندار مازندران به مناسبت درگذشت آيت الله مهدوي كنيدستگیری جاسوسان در بوشهر/ کمک به توسعه سرمایه گذاری ماموریت وزارت اطلاعات استرهبر معظم انقلاب درگذشت فرزند امام جمعه کرمان را تسلیت گفتنددلایل شکست پرسپولیس از نگاه درخشان
  تاریخ :1389/10/08 11:29 PM
  قصه هایی از امام حسین (ع) برای کودکان
  پدر ادبیات کودک و نوجوان ایران که در دو اثر ماندگار «قصه‌های قرآن» و «قصه‌های جهارده معصوم» را در کارنامه خود به یادگار گذاشته است، در معرفی پنجمین ستاره آسمان امامت و ولایت که خونش تضمین کننده دین جدش شد، هشت قصه روایت می کند.

  استاد مهدی آذریزدی مانند هر شیعه امیرالمومنین علی (ع)، ارادت خود به امام حسین (ع) مظهر آزادگی و شرافت را با برشمرن محبت او و بردادرش حسن بن علی (ع) در دل پیامبر آغاز می کند.

  وی داستان امام حسین (ع) را از روایت عزیزی در جان و دل پیامبر خاتم آغاز می کند و با معرفی مروت و جوانمردی آن امام همام ادامه می دهد.

  بخش پنجم کتاب «قصه های خوب برای بچه های خوب» که به سیره زندگی اباعبدالله الحسین (ع) اختصاص دارد؛ با قصه عزیزان پیامبر آغاز می شود و پایان این قصه حدیت جاوید پیامبر است که «هر کس آنان را دوست بدارد، مرا دوست داشته و هرکس ایشان را دشمن دارد مرا دشمن داشته است.»

  آذریزدی فرازهایی از سیره زندگی امام حسین(ع) را با عناوینی از جمله رخت عید، آشتی و دلجویی، بنیاد مهر، حق و حقدار، دستاویز بخشش، جواب متناسب و پیاده در سفر حج با زبان قصه برای کودکان روایت می کند.

  این نویسنده کودک و نوجوان تیزهوشی و زمان سنجی حضرت سیدالشهدا (ع) و همراهی با جانبان حق و مظلومین را به خوبی در این قصه ها روایت می کند و کودکان و نوجوانان را آرام آرام باتصوصری به مرتبه درک واقعه کربلا می کشاند.

  وی همچنین در برخی از این قصه ها نقل های مختلف تاریخی از یک خبر یا حدیث در مورد امام حسین (ع) را نیز بیان کرده است.

  استاد آذریزدی که بعد از وفاتش در حسینیه دفن شد و همیشه از خاطره اذان گویی در دوران کودکی اش با حلاوت یاد می کرد، برای نگارش این هشت قصه از منابعی همچون اعلام الوری، جلاءالعیون، منتهی الامال، عین الحیوة، تاریخ عمادزاده، ارشاد مفید، صلح امام حسن (ع) و ... سود جسته است.
  مرکز خیریهابرپروجکت - مرکز دانلود تحقیق دانشجویی
  مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
  محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
  شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
  محل تبلیغات شما
  نظرات شما
  + نظردهید
  Design By : BasirOnline Programming Group
  Copyright © 2014 BasirOnline website. All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.