چهارشنبه 10 تير 1394 - Wednesday, July 1, 2015
آخرین آمار کاربران اینترنت در ایراندلالی نسخ خطی در کشوررمزگشایی از کندی مذاکرات وینمدیرانی که قدشان به پرسپولیس نمی‌رسدنقش ویژه بی بی سی فارسی در وارونه نمایی مذاکرات علیه ایرانجزئیات روند واگذاری فرزندخواندگیبرای حضور قلب در نماز و استجابت دعا چه کنیم؟دلیل افت واردات خودرو اعلام شدنوزاد تازه متولد شده شما را چگونه می‌بیند؟ ‌دولت وظیفه حمایت از فرهنگ و هنر را دارد/با گارد گرفتن کاری انجام نمی‌شودضرورت تداوم برگزاری جشن گلریزان در مازندران«روغن پومیس»؛ آشنای ناآشنا و مضرتر از روغن پالمنفس شالیزارهای مازندران به شماره افتادخانواده‎ای با 4 معلول و بیمار در زیر پوست شهرگاوهای شیرده هم از یارانه محروم شدند / استفاده از شیرخشک در کارخانه‌های شیرداعش در تدارک حمله به بخش قفقاز روسیهنامه رئیس‌جمهور به رهبر معظم انقلاب درباره قانون امر به معروف و نهی از منکرمشروح اظهارات مهم مقام آمریکایی حاضر در مذاکراتگم‌شدن ۸۷ میلیون دلار در خرید دکل نفتی صحت داردامضای میلیون‌ها ایرانی پای «گزاره برگ ملی»
تاریخ :1389/10/08 11:29 PM
قصه هایی از امام حسین (ع) برای کودکان
پدر ادبیات کودک و نوجوان ایران که در دو اثر ماندگار «قصه‌های قرآن» و «قصه‌های جهارده معصوم» را در کارنامه خود به یادگار گذاشته است، در معرفی پنجمین ستاره آسمان امامت و ولایت که خونش تضمین کننده دین جدش شد، هشت قصه روایت می کند.

استاد مهدی آذریزدی مانند هر شیعه امیرالمومنین علی (ع)، ارادت خود به امام حسین (ع) مظهر آزادگی و شرافت را با برشمرن محبت او و بردادرش حسن بن علی (ع) در دل پیامبر آغاز می کند.

وی داستان امام حسین (ع) را از روایت عزیزی در جان و دل پیامبر خاتم آغاز می کند و با معرفی مروت و جوانمردی آن امام همام ادامه می دهد.

بخش پنجم کتاب «قصه های خوب برای بچه های خوب» که به سیره زندگی اباعبدالله الحسین (ع) اختصاص دارد؛ با قصه عزیزان پیامبر آغاز می شود و پایان این قصه حدیت جاوید پیامبر است که «هر کس آنان را دوست بدارد، مرا دوست داشته و هرکس ایشان را دشمن دارد مرا دشمن داشته است.»

آذریزدی فرازهایی از سیره زندگی امام حسین(ع) را با عناوینی از جمله رخت عید، آشتی و دلجویی، بنیاد مهر، حق و حقدار، دستاویز بخشش، جواب متناسب و پیاده در سفر حج با زبان قصه برای کودکان روایت می کند.

این نویسنده کودک و نوجوان تیزهوشی و زمان سنجی حضرت سیدالشهدا (ع) و همراهی با جانبان حق و مظلومین را به خوبی در این قصه ها روایت می کند و کودکان و نوجوانان را آرام آرام باتصوصری به مرتبه درک واقعه کربلا می کشاند.

وی همچنین در برخی از این قصه ها نقل های مختلف تاریخی از یک خبر یا حدیث در مورد امام حسین (ع) را نیز بیان کرده است.

استاد آذریزدی که بعد از وفاتش در حسینیه دفن شد و همیشه از خاطره اذان گویی در دوران کودکی اش با حلاوت یاد می کرد، برای نگارش این هشت قصه از منابعی همچون اعلام الوری، جلاءالعیون، منتهی الامال، عین الحیوة، تاریخ عمادزاده، ارشاد مفید، صلح امام حسن (ع) و ... سود جسته است.
نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
شرکت توفان دریای مازندران toofan-d-m.epage.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2015 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.