يکشنبه 6 تير 1395 - Sunday, June 26, 2016
روز قدس و استراتژی سلطهاگر مظلومیت شهید بهشتی کاملاً مرتفع شده بود، هرگز فتنه های جدید شکل نمی گرفتند!فیش‌های نجومی؛ جنایتِ بروکراتیک در وال‌استریت ایرانیپیام فرماندار بمناسبت شبهای قدر و شهادت حضرت علی(ع)مهم ترین محورهای بیانات رهبر معظم انقلاب در در دیدار جمعی از خانواده‌های شهداسالانه 450 هزار اشتغال خالص در دولت یازدهم ایجاد شده استمحیط بانان؛ مدافعان بی دفاع محیط زیستآفریقا و برگزیت؛ بیم ها و امیدهاششم تیر در آینه تاریخ معاصر ایرانداعش را برای شکست جمهوری اسلامی ساختند/ محکومیت شدید تعرض به عالم مجاهد شیخ عیسی قاسم/ هر جا برای خوشایند استکبار کوتاه آمدیم دچار خسارت شدیم9 نکته درباره ولادیمیر پوتین که تاکنون نشنیده‌ایدبا دیدن این فیلم دیگر سیگار نمی کشیدجزییات پرداخت اقساطی جریمه سربازان غایببرگزاری مراسم سوگواری مولای متقیان(ع) در حضور رهبر معظم انقلابآقای دادستان! از مردم مقابل قانون­‌شکنان یقه سفید حمایت کنیدبا مصرف این ماده آلزایمر را فراری دهیداین شماره جیب شما را هدف گرفته استتوصیه "روحانی" درباره دوست قدیمی‌اش به "کیتاروویچ" چه بود؟فرار از سالمندی با خوردن گردوخوش خدمتی سعد حریری به آل سعود
تاریخ :1389/10/08 11:29 PM
قصه هایی از امام حسین (ع) برای کودکان
پدر ادبیات کودک و نوجوان ایران که در دو اثر ماندگار «قصه‌های قرآن» و «قصه‌های جهارده معصوم» را در کارنامه خود به یادگار گذاشته است، در معرفی پنجمین ستاره آسمان امامت و ولایت که خونش تضمین کننده دین جدش شد، هشت قصه روایت می کند.

استاد مهدی آذریزدی مانند هر شیعه امیرالمومنین علی (ع)، ارادت خود به امام حسین (ع) مظهر آزادگی و شرافت را با برشمرن محبت او و بردادرش حسن بن علی (ع) در دل پیامبر آغاز می کند.

وی داستان امام حسین (ع) را از روایت عزیزی در جان و دل پیامبر خاتم آغاز می کند و با معرفی مروت و جوانمردی آن امام همام ادامه می دهد.

بخش پنجم کتاب «قصه های خوب برای بچه های خوب» که به سیره زندگی اباعبدالله الحسین (ع) اختصاص دارد؛ با قصه عزیزان پیامبر آغاز می شود و پایان این قصه حدیت جاوید پیامبر است که «هر کس آنان را دوست بدارد، مرا دوست داشته و هرکس ایشان را دشمن دارد مرا دشمن داشته است.»

آذریزدی فرازهایی از سیره زندگی امام حسین(ع) را با عناوینی از جمله رخت عید، آشتی و دلجویی، بنیاد مهر، حق و حقدار، دستاویز بخشش، جواب متناسب و پیاده در سفر حج با زبان قصه برای کودکان روایت می کند.

این نویسنده کودک و نوجوان تیزهوشی و زمان سنجی حضرت سیدالشهدا (ع) و همراهی با جانبان حق و مظلومین را به خوبی در این قصه ها روایت می کند و کودکان و نوجوانان را آرام آرام باتصوصری به مرتبه درک واقعه کربلا می کشاند.

وی همچنین در برخی از این قصه ها نقل های مختلف تاریخی از یک خبر یا حدیث در مورد امام حسین (ع) را نیز بیان کرده است.

استاد آذریزدی که بعد از وفاتش در حسینیه دفن شد و همیشه از خاطره اذان گویی در دوران کودکی اش با حلاوت یاد می کرد، برای نگارش این هشت قصه از منابعی همچون اعلام الوری، جلاءالعیون، منتهی الامال، عین الحیوة، تاریخ عمادزاده، ارشاد مفید، صلح امام حسن (ع) و ... سود جسته است.
نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2016 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.