چهارشنبه 1 مرداد 1393 - Wednesday, July 23, 2014
 • صفحه اصلی
 • سیاست
 • فرهنگ و هنر
 • ورزشی
 • دانش
 • تصویری
 • آرشیو
 • پیوندها
 • تماس با ما
 • موج اعتراضات جهانی علیه رژیم صهیونیستیغزه در خون؛ ۶۴۲ شهید/ لغو پروازهای اروپا به تل‌آویوتجمع‌ مردمی‌ در حمایت از مردم‌ غزه مقابل دفتر‌‌حافظ‌ منافع‌ مصر + تصاویرشورای امنیت صحنه اعتراض کشورهای اسلامی برضد اسرائیلمحکومیت جنایات صهیونیستها با شعار مرگ بر اسرائیلهلاکت شمار زیادی از داعشی ها در عراقتصویب 18 میلیارد تومان برای ساماندهی سواحل دریای مازندرانبیانیه ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت فرارسیدن روز قدسیک رسوایی جدید برای پلیس فدرال آمریکاشمار شهدای غزه به 631 نفر رسیدتخصیص 10 میلیارد دلار به بخش کشاورزیقرارداد عجیب وزارت راه با یک شرکت چینی"سعیدی کیا" رئیس بنیاد مستضعفان شدغزه برای هفدهمین روز زیر آتشاز ویلای علی دایی تا ویلای علی کریمی!حک ستاره نحس داوود شاخص ترین نماد رژیم جعلی اسرائیل در برشور یک دستگاه اجرایی مازندرانعزل و نصب های سیاسی سریالی تمام نشدنی در مازندرانقهرمان فصل نقل‌وانتقالات چه تیمی بود؟حاشیه‌های ضیافت افطار رئیس‌جمهور با ورزشکاران«بهائیت و وهابیت» بازوان یهود در تحولات منطقه
  تاریخ :1389/10/08 11:29 PM
  قصه هایی از امام حسین (ع) برای کودکان
  پدر ادبیات کودک و نوجوان ایران که در دو اثر ماندگار «قصه‌های قرآن» و «قصه‌های جهارده معصوم» را در کارنامه خود به یادگار گذاشته است، در معرفی پنجمین ستاره آسمان امامت و ولایت که خونش تضمین کننده دین جدش شد، هشت قصه روایت می کند.

  استاد مهدی آذریزدی مانند هر شیعه امیرالمومنین علی (ع)، ارادت خود به امام حسین (ع) مظهر آزادگی و شرافت را با برشمرن محبت او و بردادرش حسن بن علی (ع) در دل پیامبر آغاز می کند.

  وی داستان امام حسین (ع) را از روایت عزیزی در جان و دل پیامبر خاتم آغاز می کند و با معرفی مروت و جوانمردی آن امام همام ادامه می دهد.

  بخش پنجم کتاب «قصه های خوب برای بچه های خوب» که به سیره زندگی اباعبدالله الحسین (ع) اختصاص دارد؛ با قصه عزیزان پیامبر آغاز می شود و پایان این قصه حدیت جاوید پیامبر است که «هر کس آنان را دوست بدارد، مرا دوست داشته و هرکس ایشان را دشمن دارد مرا دشمن داشته است.»

  آذریزدی فرازهایی از سیره زندگی امام حسین(ع) را با عناوینی از جمله رخت عید، آشتی و دلجویی، بنیاد مهر، حق و حقدار، دستاویز بخشش، جواب متناسب و پیاده در سفر حج با زبان قصه برای کودکان روایت می کند.

  این نویسنده کودک و نوجوان تیزهوشی و زمان سنجی حضرت سیدالشهدا (ع) و همراهی با جانبان حق و مظلومین را به خوبی در این قصه ها روایت می کند و کودکان و نوجوانان را آرام آرام باتصوصری به مرتبه درک واقعه کربلا می کشاند.

  وی همچنین در برخی از این قصه ها نقل های مختلف تاریخی از یک خبر یا حدیث در مورد امام حسین (ع) را نیز بیان کرده است.

  استاد آذریزدی که بعد از وفاتش در حسینیه دفن شد و همیشه از خاطره اذان گویی در دوران کودکی اش با حلاوت یاد می کرد، برای نگارش این هشت قصه از منابعی همچون اعلام الوری، جلاءالعیون، منتهی الامال، عین الحیوة، تاریخ عمادزاده، ارشاد مفید، صلح امام حسن (ع) و ... سود جسته است.
  مرکز خیریهابرپروجکت - مرکز دانلود تحقیق دانشجویی
  مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
  محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
  شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
  محل تبلیغات شما
  نظرات شما
  + نظردهید
  Design By : BasirOnline Programming Group
  Copyright © 2014 BasirOnline website. All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.